Gdzie mają zastosowanie kabiny sanitarne i systemowe z HPL

Czemu służą kabiny sanitarne?

Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i zamontowanym kabinom sanitarnym możliwe jest zachowanie optymalnej higieny. I to nie tylko w szkołach, kinach czy galeriach handlowych, ale również na imprezach masowych czy miejscach użyteczności publicznych takich, jak basen czy siłownia. Przede wszystkim jednak, kabiny sanitarne służą zapewnieniu prywatności wszystkim tym, którzy muszą skorzystać z toalety w miejscu publicznym. Odpowiedni system takich kabin jest więc nie tylko konieczny, ale i funkcjonalny dla placówki.

Gdzie mają zastosowanie kabiny sanitarne i systemowe z HPL?

Jak już zostało wspomniane, kabiny sanitarne montowane są wszędzie tam, gdzie spora liczba osób może jednocześnie chcieć skorzystać z toalety. Wybudowanie pojedynczego jej modelu mija się z celem, bo liczba korzystających tworzyłaby niekończące się kolejki.

Na pierwszy ogień weźmy więc placówki oświaty, a więc szkoły, uczelnie wyższe, no i oczywiście przedszkola. W tego typu miejscach cechą charakterystyczną wykorzystywanych kabin jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Produkty muszą być też jednak niezwykle odporne. Zdarza się przecież, że grupki nastolatków demolują lub przynajmniej próbują uszkodzić wyposażenie szkolnych toalet. Co więcej, łazienki w placówkach oświaty powinny być zaprojektowane tak, by w razie potrzeby opiekunowie mogli z łatwością dostać się do ucznia. W przypadku przedszkoli liczy się coś jeszcze. W miejscach tego rodzaju trzeba dostosować wielkość kabin, a przede wszystkim ich drzwi do wieku i gabarytów malców. Można też skorzystać z oferty pozwalającej na wykorzystanie żywych kolorów lub przynajmniej ciekawych elementów.

Drugim typem miejsc w których kabiny sanitarne najczęściej są montowane są wszystkie miejsca tak zwanej użyteczności publicznej. Systemy kabin WC znajdziemy więc w kinach, teatrach, operach, galeriach handlowych, basenach, siłowniach i muzeach. Wybierając odpowiednie modele tu należy mieć na względzie przede wszystkim trwałość wykorzystywanych produktów. Idealnie jest, gdy są one wykonane z materiałów wandaloodpornych. To pozwoli uniknąć niechcianych sytuacji w których wymagane byłyby ciągłe naprawy, a nawet całkowite wymiany systemów. W końcu nierzadko zdarza się, że pijani lub zdenerwowani ludzie niszczą wszystko, co znajduje się w ich otoczeniu. I choć są to zachowania wysoce naganne, trzeba zdawać sobie sprawę, że występują. Czy tego chcemy, czy nie. Poza tym, ważną kwestią są w tym przypadku przepisy. Te mówią bowiem o tym, że wysokość pojedynczej kabiny powinna wynosić co najmniej 2000 mm. Z kolei odległość między posadzką, a drzwiami dokładnie 150 mm.

szafki_systemowe
Źródło: http://greenpanel.pl/

Materiały z których zbudowane są kabiny sanitarne

Niezależnie od tego czy wyposażone w kabiny mają być placówki oświaty czy miejsca ogólnej użyteczności publicznej, warto zapoznać się z trzema podstawowymi systemami wykorzystywanymi trakcie tego rodzaju produkcji.

Przechodząc zatem do szczegółów – kabiny WC wykonuje się w systemach HPL, V20 i HPL-PR. Solidne i bardzo stabilne kabiny w wersji V20 mają jedną zasadniczą wadę – nie są wodoodporne. Co innego systemy HPL i HPL-PR. Duża odporność nie tylko na parę wodną, ale i wilgoć, a nawet wodę sprawia, że to właśnie one przy wyposażaniu toalet publicznych są najczęściej wybierane.

Zamówić je możemy w sklepie Green Panel. Występują tam, jako kabiny WC, kabiny przedszkolne, kabiny prysznicowe, szafki systemowe, a także blaty umywalkowe. Producent doradzi, stworzy projekt i zbuduje odpowiedni dla nas model. Wszystko zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.