Garaże blaszane – wady i zalety

Garaże blaszane to gotowe szopki, w których możemy zaparkować auto, zastosować je jako składzik na narzędzia. Okazują się przydatnym, dodatkowym pomieszczeniem, w którym mamy możliwość ulokowania narzędzi i sprzętów, dla których niewskazane jest stałe przebywanie na świeżym powietrzu, a na które nie posiadamy przestrzeni w domu.

Garaże blaszane – niski koszt i czas montażu

Niekwestionowaną zaletą garaży blaszanych jest ich niski koszt. Konstrukcja samego garażu jest bardzo prosta. Zaś materiały, z których garaż jest wykonany są po prostu tanie. Dlatego też całkowity koszt zakupienia takiego dodatkowego pomieszczenia jest niezwykle niski. Kolejną zaletą jest czas montażu — ze względu na lekką konstrukcję i łatwość montażu — garaż w swoim obejściu możemy postawić w ciągu jednego dnia. To bardzo wygodny i szybki sposób na pozyskanie dodatkowej przestrzeni magazynowej.

Garaże blaszane – zastosowanie

Garaże blaszane posiadają szerokie zastosowanie. Pierwotnie mają służyć do parkowania pojazdów. Jednak ich zastosowanie okazuje się być znacznie szersze. Blaszaki świetnie spisują się jako dodatkowa powierzchnia magazynowa. Kiedy nie wiemy, co zrobić z wypoczynkiem ogrodowym w trakcie zimy — właśnie garaż blaszany stanowi odpowiedź na naszą wątpliwość. Jest to tania i łatwa do przetransportowania przestrzeń, która umożliwi nam schowanie na okres zimowy letniego wypoczynku, ale też kosiarki, kosy spalinowej, grabi, łopaty, donic i innych akcesoriów, które nie powinny być stale wystawiane na działanie czynników zewnętrznych. Garaże blaszane znaleźć możemy również na budowach. Co prawda kierownicy budowy biura zlokalizowane mają w barakach, ale sprzęty bardzo często chowane są w blaszanych garażach. Dzięki możliwości zamknięcia — sprzęt jest ukryty przed okiem złodziei. Zaś same przestrzenie są strzeżone, więc niepożądana osoba musiałaby bardzo się natrudzić, aby zdobyć określone przedmioty.

Garaże blaszane – modyfikowanie konstrukcji

Łatwość montażu połączona jest także z bardzo łatwą możliwością modyfikowania konstrukcji garażu. Dzięki prostym elementom — możemy wybrać kąt nachylenia dachu, długość samego garażu, a także określić rodzaj i wielkość drzwi bądź bramy, a także czy chcemy i ile okien posiadać w swoim blaszanym garażu. Te możliwości modyfikacji konstrukcji stanowią bardzo wartościowy walor samego garażu. Dodatkowo bez problemu możemy garaż ocieplić, aby uniknąć spodziewanych wahań temperatur. Blacha z łatwością oddaje i absorbuje ciepło. Dlatego też możemy garaż ocieplić — jeśli zachodzi taka potrzeba.

Garaże blaszane – ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Najważniejszą zaletą garaży blaszanych jest bezpośrednia ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Umieszczając przedmioty w garażu — nie tylko zabezpieczamy je przed okiem złodzieja, ale też przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki regularnemu chowaniu mebli ogrodowych do garażu — możemy zapobiec ich przedwczesnemu pękaniu i blaknięciu na skutek działania deszczu oraz słońca. możemy też zapobiec rdzewieniu sprzętów ogrodowych. A także zniszczeniu ich za sprawą wiatru.

Garaże blaszane to bardzo przydatne i mobilne elementy, które dzięki ich wadze i możliwości modyfikacji — możemy umiejscowić w dowolnym miejscu. Garaże blaszane znalazły zastosowanie zarówno w przydomowych ogródkach i posesjach w celu magazynowania, jak i przechowywania w środku pojazdów. Nierzadko możemy zauważyć je na placach budowy, gdzie pełnią funkcję zabezpieczającą sprzęty. Mobilność pozwala na rozlokowanie i usunięcie ich w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo cechują się niską ceną, dlatego możemy pozwolić sobie na ich zakup w dowolnym momencie. Garaże blaszane to idealny sposób na przechowywanie przedmiotów na zewnątrz.


Garaże blaszane zamówić można na stronie www.cgt.com.pl – jednego z liderów tego typu rozwiązań w Polsce.