Firma sprzątająca a nietypowe usługi – co dziś proponowane jest klientom

Firmy sprzątające to nieodłączny element rynku pracy – właściwie każda branża i każda sfera życia potrzebuje osób odpowiedzialnych za utrzymanie higieny i porządku w miejscach publicznych, posesjach prywatnych, czy na terenie zakładów pracy. Tradycyjne usługi firm sprzątających obejmują oczywiście sprzątanie budynków, biur, pomieszczeń służbowych, ulic czy domów, jednak wiele z nich do swojej oferty dołącza także bardziej nietypowe usługi. Co dziś proponowane jest klientom najlepszych firm sprzątających? Jakie usługi wymagają specjalistycznej wiedzy i uprawnień?

Sprzątanie po zalaniu

Powodzie, przecieki, zalania, podtopienia – sytuacje, w których woda dostaje się do budynku i uszkadza elewację są nie tylko niefortunne ze względu na konieczność gruntownego remontu budynku – twierdzą specjaliści z łódzkiej firmy porządkowej Vector. Usuwanie skutków zalania, a więc odpompowywanie wody, usuwanie i wywóz uszkodzonych mebli i przedmiotów codziennego użytku, specjalistyczne mycie i odkażanie powierzchni zabrudzonych, dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie fetoru charakterystycznego dla zalanych ścian czy w końcu osuszanie pomieszczeń to czynności wymagające specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia w dziedzinie. Z tego też powodu dobra firma sprzątająca zawsze zapewnia konsultację technika, który po oględzinach dokonuje wyceny usługi i zakresu prac koniecznych do usunięcia skutków zalania. Warto pamiętać, że w przypadkach takich czas odgrywa niemałą rolę – im szybciej usuniemy skutki zalania, tym mniejsze straty i koszty usług firmy sprzątającej.

Sprzątanie piwnic, komórek i strychów oraz zaniedbanych mieszkań

Na usuwanie nadmiaru nagromadzonych przedmiotów, starych mebli i niepotrzebnych gratów nikt nie ma dziś czasu. Sprzątanie strychów, piwnic i komórek odkładamy zwykle na później, ostatecznie zapominając o tym co właściwie się w nich znajduje. Profesjonalne firmy sprzątające mogą pomóc ci zająć się nawet najbardziej zastawionymi i zaśmieconymi piwnicami, komórkami, strychami, pomieszczeniami gospodarczymi, altankami, a nawet przestrzeniami biurowymi. Dzięki usługom profesjonalnego sprzątania i opcją wywiezienia przez firmę starych mebli, śmieci i gratów, zyskujesz zupełnie czystą, odświeżoną przestrzeń gotową do ponownego użytkowania. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które wykupiły po kimś działkę i potrzebują pozbyć się wszystkiego z altanki, nie mają czasu na sprzątanie piwnicy i strychu przed wyprowadzką, chcą jak najszybciej posprzątać mieszkanie po osobie zmarłej lub przed jego sprzedażą, czy też zwyczajnie nie potrafią poradzić sobie z nadmiarem nagromadzonych przedmiotów, które do niczego się już nie nadają.

sprzątanie po zmarłych

Zwalczanie szkodników

Rozbudowaną w ostatnich latach kategorią usług jest sprzątanie i zwalczanie szkodników lęgnących się wokół siedzib ludzkich. Pluskwy, komary, pchły czy meszki potrafią niezwykle uprzykrzyć życie człowieka i zawładnąć życiem domu. Ich usunięcie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Do typowej dezynsekcji potrzebne są specjalistyczne sprzęty i rozległa wiedza na temat szkodników mogących zakładać swoje siedliska w domach czy ogrodach. Ich wytępienie to proces wymagający stosownych środków, niebezpiecznych dla szkodników i bezpiecznych dla człowieka. Oddając sprawę w ręce profesjonalnej firmy sprzątającej możemy mieć pewność, że problem zostanie rozwiązany raz, a dobrze, a wszystkie potencjalne siedziska szkodników zostaną skutecznie usunięte.

Sprzątanie po śmierci

Ostatnią z bardziej nietypowych usług oferowanych przez firmy sprzątające jest sprzątanie mieszkań i pomieszczeń, w których nastąpił zgon. Ze względu na fetor unoszący się w tego typu miejscach i namnażające się w tempie ekspresowym mikroorganizmy, sprzątanie po śmierci nie może ograniczyć się do zabrania ciała przez służby pogrzebowe i przetarcie pomieszczenia płynami czyszczącymi. Nawet tam, gdzie nie miał miejsca rozlew krwi czy innych płynów ustrojowych, dokładne usunięcie wszystkich możliwych siedlisk bakterii, zdezynfekowanie pomieszczenia i usunięcie przykrego fetoru jest kluczem do jego bezpiecznego użytkowania. Oczywiście, firmy specjalizujące się w tego typu usługach poradzą sobie ze sprzątaniem znacznie bardziej makabrycznych scen pośmiertnych, w tym także miejsc samobójstw, morderstw czy późno odkrytych zgonów naturalnych.

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków życiowych, szczególnie w bardzo nietypowych sytuacjach takich jak konieczność sprzątania po zalaniu, opróżniania starych i zapuszczonych piwnic, usuwania szkodników, czy też sprzątania pomieszczeń po śmierci. Firma Vector to jedna z największych firm sprzątających posiadająca w swojej ofercie naprawdę nietypowe usługi. Jeśli chcesz powierzyć sprzątanie w czyjeś ręce, wybierz zaufaną i sprawdzoną firmę sprzątającą.