Firany na metry z woalu, z kryształkami Swarovskiego czy inne? Pomagamy wybrać idealne do salonu i kuchni!

Firany już od dawna odgrywają dosyć ważną rolę w budowaniu odpowiedniego klimatu wnętrza, niezależnie od tego, czy chodzi o wnętrze domku na wsi, czy też prestiżowego biurowca. Zanim jednak wybierzemy tę najlepszą, warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Dotyczy to wyboru poszczególnych materiałów, z jakich wykonane będą firany. Jakie materiały będą najlepsze? W jakich wnętrzach sprawdzi się woal i kryształki Swarovskiego?

Firany najlepsze do salonu i kuchni

Dobra firanka to taka, która jest łatwa w pielęgnacji, pięknie ubogaca wnętrze, a przy tym, chociaż w pewnym stopniu zapewnia prywatność. Jakie firanki zapewnią nam te cechy?

·         Firanki z woalu

Woal to materiał ponadczasowy, który ma naprawdę wiele zalet. Zaczynając od walorów estetycznych, woal ułoży się pięknie, bez względu na to, do jakiej aranżacji zechcesz go wykorzystać. Firanka zawieszona w sposób prosty, będzie idealnym tłem dla reszty otoczenia, stwarzając przytulne, rozmyte wrażenie. Sprawdzi się również w przypadku wymyślnych dekoracji, z uwagi na to, że jest to tkanina miękka i przyjemnie się lejąca. Doskonale komponuje się z materiałami w innych kolorach, dzięki czemu łatwo jest z jej użyciem stworzyć kompozycję nie tylko w bieli. Jej uniwersalność jest na tyle duża, że może z powodzeniem zdobić różne pomieszczenia, nie tylko salon lub kuchnię.

Firanka z woalu świetnie chroni także przed wzrokiem sąsiadów – robi to nawet lepiej niż większość rodzajów materiału. Nie zapewnia oczywiście pełnej prywatności, lecz tworzy rozmyty obraz. Woal jest obecnie tak popularny, że bez problemu odnajdziesz firankę idealną dla siebie.

firany na metry z woalu do salonu

·         Firanki z kryształkami Swarovskiego

Sprawdzą się one niemal przy każdej aranżacji, przede wszystkim ze względu na to, że dodadzą mu wyjątkowego, olśniewającego, a przy tym bardzo eleganckiego charakteru. Kryształy Swarovskiego to od 120 lat synonim luksusu, wyrób wysokiej jakości, przypominający diamenty, jednak bardziej dostępne dla ogółu. Wnętrze z taką firanką nabierze blasku i wyrafinowanej elegancji. Warto jednak pamiętać, że pielęgnacja firanki z kryształkami wiąże się z pewnymi różnicami. Kryształy musimy zabezpieczać przed włożeniem ich do pralki, a czasem po praniu może się zdarzyć, że zmatowiałym kryształom będzie trzeba przywrócić blask. Jeśli dany model firanki daje taką możliwość, warto odczepiać kryształki na czas prania.

Woal i kryształki Swarovskiego – przykładowe aranżacje wnętrz

Firany na metry z woalu, ze względu na wspomnianą już uniwersalność, sprawdzi się praktycznie wszędzie, lecz jego lekkość, zwiewność i delikatność czyni go tkaniną idealną do wystrojów o charakterze romantycznym. Inne przykłady to wnętrza w stylu Bauhaus, w którym firany z woalu upinamy najczęściej mocno, jak najbardziej odsłaniając okno, lub Biedermeier, w którym chętnie stawiamy na gładkie tkaniny, pozbawione wzorów. Warto wymienić także wnętrza angielskie, w których doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju draperie i spływający kaskadami materiał, a do takich aranżacji woal nadaje się po prostu fantastycznie.

Co z kryształkami? Na pewno sprawdza się w stylu glamour, kojarzącego się z błyskiem i przepychem, boho, gdzie mile widziane są zwiewne tkaniny i dekoracyjne koraliki lub tez w przypadku stylu shabby chic, który może przypominać nam bogate wnętrza domów z filmów angielskich dawnych lat.