Elektryczny stelaż biurkowy – nowość w 2021

Odpowiedniej jakości meble biurowe nie tylko zapewniają pracownikom komfort pracy, ale również są wizytówką firmy. Muszą być estetyczne, wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne. 

Cechy mebli biurowych

Meble biurowe muszą odpowiadać pewnym standardom, jakie stawia się tego typu produktom wykorzystywanym w pracy. Powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych i odpornych na ścieranie, co zależy od surowców wykorzystanych do ich produkcji. Poza tym muszą zapewniać bezpieczeństwo pracownikom, dlatego niezwykle ważna jest ich stabilność, pozwalająca na wykonywanie pracy przez ich użytkowników bez nieprzewidzianych wydarzeń.

Solidne materiały wykorzystane do ich produkcji gwarantują trwałość i wygodę. Użycie gorszych, niestabilnych spowoduje konieczność szybkiej wymiany na nowe i ponoszenie w krótkim odstępie czasu kosztów zakup nowego wyposażenia biura. Cechą mebli biurowych jest możliwość zamykania na klucz szuflad, w których przechowuje się ważne dokumenty.

Zestawy mebli pracowniczych to nie tylko biurka i stoliki, ale również:

  • szafki,
  • kontenery,
  • szafy aktowe.

Rynek oferuje bogatą kolorystykę tego typu produktów, co pozwoli w odpowiedni sposób zaaranżować wnętrze biura, aby wszystkie elementy jego wyposażenia współgrały ze sobą i tworzyły spójną całość kolorystyczną, a także w zakresie designu. Niezwykle ważna dla tego typu mebli jest funkcja regulacji wysokości. Dotyczy to zarówno biurek, jak i krzeseł.

Każdy z pracowników bez problemu może dostosować wysokość mebli biurowych do swoich potrzeb, co jest niezwykle istotne dla ich komfortu pracy oraz zdrowia, ponieważ siedzenie przy biurku naraża użytkownika na wiele chorób związanych głównie z kręgosłupem.

Pozycja taka jest nie tylko męcząca dla jego organizmu, ale także szkodliwa, dlatego wybór odpowiednich mebli może zmniejszyć ryzyko pojawienia się wielu chorób, jak również podnieść efektywność pracy osób zatrudnionych w biurze.

biurko ze stelażem elektrycznym
Biurko ze stelażem elektrycznym z oferty firmy Kostrubiec.

Stoły i biurka z elektryczną regulacją wysokości

Biurko, zapewniające efektywną i komfortową pracę, jest najważniejszym wyposażeniem biura. Pracownicy spędzają przy nim codziennie osiem godzin, dlatego powinno być wygodne. Codzienna wielogodzinna praca w niekorzystnej dla zdrowia pozycji może stać się prawdziwą udręką, wpływać na poziom wykonywanych przez pracownika obowiązków, jak również negatywnie działać na jego psychikę i kondycję zdrowotną, powodując różne dolegliwości.

Niewygodne ułożenie ciała w trakcie pracy może skutkować wielu poważnymi chorobami, dlatego wybór odpowiednich mebli biurowych jest kluczową sprawą dla komfortu pracownika. Podstawowym problemem jest dopasowanie wysokości blatu do wzrostu każdego z nich, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mebli ze stelażem posiadającym elektryczną regulację wysokości. Każda z zatrudnionych osób może dopasować wysokość biurka do swoich indywidualnych preferencji  i potrzeb.

Rynek oferuje wygodne stoły i biurka z elektryczną regulacją, zapewniające użytkownikom odpowiedni komfort podczas długich godzin spędzonych za biurkiem.

To nowoczesny i ergonomiczny system dostosowania wzrostu pracownika do biurka, przy którym pracuje. Regulacja wysokości blatu pozwala szybko i w nieskomplikowany sposób dostosować wysokość mebla do indywidualnych preferencji użytkownika. Rynek mebli biurowych oferuje różne rozmiary stolików i biurek z elektrycznie regulowaną wysokością blatów. Tego typu produkty są całkowicie bezpieczne dla ich użytkowników, co zapewniają wbudowane systemy antykolizyjne, a wysoka wytrzymałość blatu pozwoli na jego użytkowanie przez wiele lat.

Tego typu biurko umożliwia pracę w pozycji naprzemiennej, zarówno stojącej, jak i siedzącej. Wysokość blatu ustawiana jest za pomocą regulatora łatwego w obsłudze w zakresie od 70,5 do 118 centymetrów.

Blat podnosi się z prędkością 20 milimetrów na sekundę. Produkt posiada pamięć czterech pozycji wysokości i system antykolizyjny sprawiający, że po spotkaniu z przeszkodą napęd automatycznie się wyłączy. Maksymalne i równomierne obciążenie blatu wynosi 110 kilogramów. Biurka takie posiadają w wyposażeniu kontener z szufladami, dzięki któremu będzie można w wygodny sposób poukładać wszystkie niezbędne w trakcie pracy przybory, a także uchwyt pod komputer oraz poziomy i pionowy kanał kablowy. Producenci tego typu produktów mogą, na indywidualne zamówienie klienta, wykonać biurko na stelażach elektrycznych o innych parametrach. 

Dla komfortu pracy, zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników warto kupić do biura meble z elektryczną regulacją wysokości blatu.