Eleganckie dodatki do pokoju dziecięcego – dywan i inne

Pokój dziecięcy to niełatwa przestrzeń do aranżacji. Z jednej strony jest częścią naszego domu – zależy nam żeby pasował do innych wnętrz i nam się podobał. Z drugiej strony musi być dopasowany do gustu i wieku naszego malucha, a dodatkowo być bezpieczny i funkcjonalny. Jednak idealny efekt możemy uzyskać dzięki wyborze odpowiednich, eleganckich dodatków.

Dywan w pokoju dziecięcym

Dzieci są kreatywne, a ich sypialnie powinny pozwolić im wyrazić tę kreatywność. W zależności od wieku ważne jest, aby zachęcać maluchy do wyrażania siebie i zmieniających się gustów. Dywan stanowi ogromną część przestrzeni i od razu rzuca się w oczy po wejściu do danego pomieszczenia. Ważne jest więc to, żeby podobał się zarówno nam, jak i naszym pociechom. Jeżeli maluch jest w stanie wziąć udział w wyborze pozwólmy mu na to. Jeżeli obawiamy się zbyt szalonych lub drogich pomysłów to zawęźmy możliwości naszego podopiecznego do kilku opcji, które nam się podobają, a następnie pozwólmy mu wybrać.

Dywan jest niezwykle istotny ponieważ dla wszystkich pociech podłoga jest placem zabaw. Niezależnie od tego, czy są mówimy o grach planszowych, czytaniu książek, układaniu klocków czy imprezie z nocowaniem – wszystko odbywa się na podłodze. Z tego powodu wybierając dywan dla dzieci – zwłaszcza młodszych – wybierzmy taki, który jest miękki.

Zastanówmy się dobrze nad materiałem z którego nasz dywan będzie wykonany. Dywany bawełniane będziemy mogli prać w pralce co zaoszczędzi nam pracy i w łatwy sposób pozwoli dbać o higienę. Dywany wełniane będą miękkie i ciepłe – to ogromna zaleta, ponieważ nasze maluchy nie przeziębią się siedząc na podłodze. To też w pełni naturalny materiał. Możemy też zdecydować się na dywan akrylowy.

Lampa do pokoju dziecięcego

Bardzo ważnym elementem w pokoju dziecięcym jest oświetlenie. Musimy dokładnie przemyśleć jego aranżacje. Starsi podopieczni muszą mieć lampę na biurko, która będzie oświetlać ich przestrzeń roboczą podczas rysowania czy odrabiania lekcji. To bardzo ważne, ponieważ praca przy słabym oświetleniu może niszczyć wzrok.

Jednak maluchy potrzebują też oświetlenia, które będzie tworzyło nastrój do zabawy i relaksu. Co więcej wieczorem musi ono pomagać się wyciszyć i ewentualnie dawać delikatną poświatę podczas zasypiania. Dlatego warto zainstalować kilka różnych lamp, które będą pełnić różne funkcje. Możemy zdecydować się na lampy wiszące, stojące bądź klinkiety – wybór jest naprawdę szeroki.

Poduszki i narzuty na łóżko dla dzieci

Odpowiednio dobrane poduszki i narzuta na łóżko dla dzieci to wspaniała dekoracja i uzupełnienie wystroju. Mogą być eleganckie i dopasowane do całego wystroju. Prócz tego, że świetnie wyglądają sprawiają, że przestrzeń wydaje się znacznie bardziej przytulna. Dodatkowo poduszki mogą przydać się w zabawie, pomogą wygodnie ułożyć się maluchowi i będą buforem pomiędzy głową naszego malucha a zagłówkiem łóżka bądź ścianą.

Narzuta zabezpieczy pościel przed pobrudzeniem w ciągu dnia. Z czasem możemy uczyć dzieci ścielić łóżko i dbać o całą przestrzeń. W dzisiejszych czasach wzory takich dodatków są bardzo różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy też z łatwością dobrać dopasowany kocyk, którym okryjemy malucha w chłodniejsze dni.

Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest łatwa. Jest on jednocześnie przestrzenią roboczą, sypialnią, służy do zabawy i relaksu. Jednak dzięki doborowi odpowiednich dodatków może spełniać te wszystkie funkcje, być piękny i elegancki.