Dobry dentysta – jakie ma cechy charakteru?

Poszukując lekarza, dentysty zawsze kierujemy się chęcią dobrania najlepszego specjalisty. Jednak bardzo często stajemy przed zasadniczym pytaniem — kim właściwie jest dobry lekarz czy też dobry stomatolog. Istnieje kilka wytycznych, którymi powinniśmy się kierować w doborze specjalisty. Dzięki temu uzyskamy oczekiwaną przez nas usługę w odpowiednim stopniu profesjonalizmu. Zastanówmy się jednak najpierw, czego oczekujemy od swojego lekarza oraz jak znaleźć osobę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dobry dentysta: Empatia cechą najważniejszą

Nieodzownym elementem leczenia w zasadzie od zawsze jest empatia. Badania dowodzą, że sfera psychiczna jest tak samo istotna jak sfera fizyczna. Dlatego też nowocześni specjaliści zdając sobie z tego faktu sprawę, działają tak, abyśmy czuli się bardzo dobrze podczas leczenia. Empatyczne zachowanie ze strony stomatologa pomoże nam przejść ten trudny czas leczenia zębów. W końcu uzębienie i jego ewentualne ubytki bardzo silnie wpływają na samopoczucie, ponieważ w sposób bezpośredni oddziałują na nasze codzienne nawyki. Dlatego też bardzo ważne, by wizyty u dentysty nie były jedynie obowiązkiem, ale też przyjemnością.

ortodonta nowa huta
Ortodonta w Krakowie. Sprawdź!

Dobry dentysta: Pozytywne opinie innych pacjentów

Dobry stomatolog cieszy się powodzeniem wśród pacjentów i jest często polecany. Może się to wydać dość popularnym stwierdzeniem, jednak nic tak nie powie nam o specjaliście, jak właśnie opinie jego pacjentów. Jeśli kilka osób poleca nam jednego specjalistę, może się okazać wartościowym — udać właśnie do niego. Oczywiście do stomatologa wybieramy się w wielu sytuacjach. Niekoniecznie stomatolog, który zwykle wyrywa zęby, będzie potrafił skutecznie wybielić zęby.

Dlatego też jeśli potrzebujemy usługi stomatolog, z której dotychczas nie korzystał nikt z naszych bliskich — możemy spojrzeć do internetu i zapoznać się z opiniami wokół wybranych lekarzy. Zwróćmy wówczas uwagę na opinię nie jednego a wielu pacjentów. Jeżeli przeważają te pozytywne — warto umówić się na wizytę. Zastanowić powinny nas jednak ponawiające się utyskiwania pacjentów na konkretny problem. Jeśli widzimy coraz nowsze komentarze dotyczące konkretnej wady — bardzo możliwe, że ten specjalista nie jest zbyt empatyczny i nie interesują go opinie swoich pacjentów. Warto wówczas rozejrzeć się za kimś innym, by mieć pewność, że wybierzemy dobrze.

Dobry dentysta: Doświadczenie oraz wykształcenie

Wielu stomatologów, szczególnie tych zajmujących się medycyną estetyczną, chwali się na swoich stronach efektami, jakie osiągnęły ich pacjentki podczas terapii. To doskonały sposób jakości usług. Warto więc rozejrzeć się po galeriach danych gabinetów i sprawdzić skuteczność kolejnych zabiegów. Tak więc dobry stomatolog ma na swoim koncie udane zabiegi, którymi też chętnie się pochwali. Innym ważnym aspektem jest zdobyte wykształcenie — warto sprawdzić, na jakiej uczelni i do jakiego stopnia, a także na jaką specjalizację — kształcić się wybrany przez nas specjalista. W ten sposób dobierzemy idealną osobę do zrealizowania zabiegów, których oczekujemy.

Poszukując dobrego stomatologa warto najpierw określić, co chcemy by dla nas zrobił. W zależności od rodzaju zabiegu — wyrwanie zęba, wybielenie zębów, włożenie plomby, wybierzemy jednego lekarza. Warto jest zwrócić na to uwagę, ponieważ w ten sposób możemy dobrać odpowiednią usługę do naszych potrzeb. Dodatkowo zwróćmy uwagę na empatyczność wybranego stomatolog. Pozytywne podejście do pacjenta jest bardzo istotne. W końcu chcemy czuć się dobrze podczas wizyty. Dodatkowo zwróćmy uwagę na doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie naszego stomatologa, a także, czy cieszy się powodzeniem wśród innych pacjentów.