Czym kierować się wybierając bramę ogrodzeniową?

Wybierając bramę ogrodzeniową kierujemy się zwykle nie tylko wygodą i funkcjonalnością, ale zależy nam również na estetycznym wyglądzie, który przecież jest wizytówką właściciela posesji. Rynek oferuje nam dwie wersje bram ogrodzeniowych: manualną i automatyczną. Do każdej z nich bez względu na stylistykę klasyczną lub nowoczesną można zakupić elementy dodatkowe takie jak: furtkę, słupki i przęsło.

Wjazdowe bramy dwuskrzydłowe

Manualne bramy dwuskrzydłowe sprawdzą się wtedy, gdy właściciele posesji nie korzystają z własnych samochodów, a na przykład z komunikacji miejskiej. Również wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi na zakup bramy z automatem lub planujemy wymianę ogrodzenia. Klasyczną bramę dwuskrzydłową łatwiej otworzyć siłą mięśni, ponieważ jest lżejsza od automatycznej. Rynek oferuje bramy w różnych stylach, od klasycznych po nowoczesne. Każdy znajdzie produkty ogrodzeniowe spełniające jego wymagania i doskonale komponujące się ze stylistyką zarówno budynku jak i małej architektury, znajdującej się na posesji.

W sklepach znaleźć można bramy dwuskrzydłowe o szerokości przeważnie 3,5 lub 4 metry i wysokości 1,5 metra. Ale w ofercie znajdują się bramy o różnych wymiarach, na przykład takie, które w najniższym punkcie mają wysokość 1,4m, a w najwyższym 1,6m; bądź w najniższym punkcie mierzą 1,45m, a w najwyższym 1,60m, następnie 1,3m do 1,5m lub 1,2m do 1,5m.

Produkty posiadają dwa lata gwarancji. Malowane są proszkowo i wymagają dodatkowej konserwacji. Posiadają certyfikat CE, co oznacza, że wyrób spełnia wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników. Wymagania zostały określone w dyrektywach Nowego Podejścia EN-13241-1:2003 i obowiązują producentów wyrobów na rynek europejski. Najczęściej oferowane bramy posiadają zawiasy w komplecie i dostępne są z automatem do bram. Niektóre z produktów, na przykład brama dwuskrzydłowa MILORD, MONAKO, NIKOZJA, WENECJA są dodatkowo ocynkowane, posiadają sztyft zaprawkowy w komplecie.

Bramy ogrodzeniowe przesuwne

Bramy przesuwne są idealnym rozwiązaniem dla właścicieli niewielkich posesji, gdzie nie ma miejsca na zamontowanie bram dwuskrzydłowych. Są one dostępne w dwóch wersjach – jako manualne i automatyczne. Konstrukcja produktu pozwala na montaż na fundamencie jezdnym położonym nad ziemią, dzięki czemu nie styka się ona z podłożem. Umożliwia to bezproblemowe korzystanie z niej w różnych warunkach atmosferycznych.

Dodatkowo wykonano produkt z wysokiej jakości stali zabezpieczonej przed korozją metodą proszkową, co wydłuża okres użytkowania produktu i sprawia, że wyrób jest niezwykle trwały. Rynek oferuje bramy w kolorze czarnym o szerokości od 5 metrów i wysokości 1,5 metra. Ale w ofercie znajdują się bramy o różnych wymiarach, które w najniższym punkcie mają wysokość 1,4m lub 1,45m, bądź 1,2m, a w najwyższym 1,5m lub 1,6m. Niektóre z produktów, na przykład brama przesuwna MILORD, MONAKO, NIKOZJA i TUNIS są dodatkowo ocynkowane, posiadają sztyft zaprawkowy w komplecie. Posiadają certyfikat CE, co oznacza, że wyrób spełnia wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników. Wymagania zostały określone w dyrektywach Nowego Podejścia EN-13241-1:2003 i obowiązują producentów wyrobów na rynek europejski.

wjezdzanie przez brame z wysiadaniem z auta

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe lub przesuwne automatyczne

Dla osób ceniących sobie wygodę i nowoczesność idealnym rozwiązaniem jest brama wjazdowa przesuwna lub automatyczna dwuskrzydłowa z napędem, która ułatwi jej otwieranie i zamykanie, szczególnie wtedy, gdy panują niekorzystne warunki atmosferyczne: zimne wiatry, deszcz lub opady śniegu w mroźną zimę i nie mamy ochoty wysiadać z samochodu, zmęczeni po całym dniu pracy. Dzięki takiej bramie nie musimy wychodzić z domu i otwierać jej ręcznie, gdy przyjdą w odwiedziny goście. Gdy spieszymy się do pracy i nie mamy czasu zamykać jej skrzydeł, zrobi to za nas automat.

Sterowanie taką brama jest bardzo wygodne za pomocą pilota. Używając automatu do bram przesuwnych czy dwuskrzydłowych podczas wjazdu na posesję zapewniamy sobie większe bezpieczeństwo. Rynek oferuje również bramy zasilane za pomocą promieni słonecznych, co sprawdzi się tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia stałego źródła zasilania. Do zestawu dołączona jest ładowarka, która zapewni działanie bramy w pochmurne dni.

Szeroka oferta bram sprawi, że każdy znajdzie produkt odpowiadający jego wymaganiom i potrzebom.