Czy aktorstwo w dzisiejszych czasach to ryzykowny zawód?

Praca aktora kojarzy się raczej ze sławą, dużymi pieniędzmi i ciekawym życiem pełnym podróży niż z problemami i trudnościami. Niestety obecnie praca w branży aktorskiej wcale nie jest taka prosta, jakby się mogło wydawać. Dojście do sławy jest bardzo trudne i niestety nie każdemu pisane. Dlaczego praca aktora jest tak bardzo wymagająca i dlaczego wiąże się z tak dużym ryzykiem? Dowiedz się więcej na temat tego, jak wygląda dążenie do sławy w aktorstwie, dlaczego osiągnięcie sukcesu na tym polu jest takie trudne oraz co zrobić, aby nieco ułatwić sobie tę wyboistą drogę. 

Aktorstwo – sława i pieniądze kontra brak stabilnego zatrudnienia

Wiele osób myśląc o aktorstwie ma przed oczami wielkie gwiazdy kina zarówno rodzimego, jak i zagranicznego. Hollywoodzka kariera kusi sławą, wysokimi wynagrodzeniami za udział w projektach filmowych i serialowych, a także rzeszą oddanych fanów. Niestety tego typu benefity zarezerwowane są dla nielicznych. Osiągnięcie sukcesu w branży aktorskiej obecnie jest bardzo trudne. Wiąże się to z ogromnym zainteresowaniem tego typu karierą zawodową wśród osób w różnym wieku, co skutkuje przesyceniem branży nowymi twarzami. Duża rywalizacja bardzo mocno ogranicza możliwości osób nowych w branży, które nie są jeszcze w żaden sposób rozpoznawalne ani też nie mają odpowiednich znajomości. Ponadto rozpoczynając karierę aktorską, bardzo łatwo jest podjąć odpowiednie decyzje i zostać zaszufladkowanym przy konkretnej roli, od której niełatwo potem się odciąć i tym samym trudno otrzymać zróżnicowane propozycje oraz rozwijać swoje umiejętności, oraz karierę.

aktor powtarzający scenariusz
W poszukiwaniu zleceń i ról warto mieć wokół siebie specjalistów, którzy pomogą w rozwoju Twojej kariery – skontaktuj się z niezawodną agencją aktorską z Warszawy.

Duża konkurencja to niestety niejedyny problem w karierze aktora. Rozwijanie się zawodowo w tym kierunku wiąże się z dużym ryzykiem również w kwestii finansowej. Choć pozornie może wydawać się, że każdy aktor zarabia dużo, to niestety nie jest to do końca prawda. Aktorzy teatralni mają stosunkowo niskie stawki, szczególnie w porównaniu do wielkoformatowych gwiazd kina. Ponadto angaż do nowego filmu czy serialu po zakończeniu zdjęć do poprzedniej produkcji nigdy nie jest pewny. Czasami okazuje się, że przez naprawdę długi czas brakuje na rynku ofert dopasowanych do preferencji oraz możliwości aktora lub aktorki i z tego powodu pojawia się przestój w zarobkach. Dlatego też zawód aktora filmowego, serialowego czy teatralnego jest bardzo ryzykowny i bez odpowiedniego planowania wydatków i dysponowania gażą aktorską, a także profesjonalnego planowania zleceń zawodowych może dojść do braku płynności finansowej.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, aby zagwarantować sobie sukces

Choć sukces w aktorstwie wymaga bardzo dużej determinacji i wytrwałości oraz oczywiście odpowiednich umiejętności, to bardzo dużo osób nadal interesuje się tym zawodem. Jeśli należysz do tej grupy i jesteś zdeterminowany, aby osiągnąć sukces aktorski i rozwijać swoją pasję oraz spełniać marzenia – nie rób tego samodzielnie. Nowe twarze w branży mają ogromny problem, aby się przebić. Samodzielne próby umówienia się na castingi najczęściej kończą się klęską. Ponadto bardzo łatwo przegapić ciekawe oferty i dotrzeć do najbardziej intrygujących i dobrze płatnych projektów. Aby uniknąć tego typu problemów podczas rozwijania kariery aktorskiej, warto zdecydować się na wsparcie profesjonalnej agencji aktorskiej.

Wsparcie agenta przyda się każdemu – zarówno początkującemu amatorowi, jak i osobom, które są już rozpoznawalne w branży. Dzięki pomocy agencji aktorskiej uda Ci się trafić na ciekawe castingi i przesłuchania dopasowane do Twoich możliwości i preferencji. Agencje aktorskie mają dostęp do najświeższych informacji branżowych oraz zawsze są poinformowane o aktualnych naborach i castingach. Dzięki temu  z pomocą dobrego agenta żadna ciekawa oferta Ci nie umknie.