Co zrobić ze starym akumulatorem?

Po polskich drogach jeździ miliony samochodów. Każdy z nich posiada akumulator, który prędzej, czy później przestanie być sprawny.

Co zrobić z takim akumulatorem, aby zarobić i nie zanieczyszczać środowiska? Dlaczego warto oddać zużyty akumulator do skupu złomu?

Ekologicznie i Ekonomicznie — Oddaj stary akumulator na skup złomu

Dlaczego zużyty akumulator jest szkodliwy dla środowiska?

Niesprawny akumulator samochodowy to jest rzecz, której nie można sobie ot, tak wyrzucić do śmieci. W Polsce uregulowane jest to prawnie i grożą za to bardzo surowe kary. Niezależnie, czy zużyte ogniwo będzie trzymane w piwnicy, czy skończy na wysypisku śmieci albo co grosza w lesie, to i tak będzie powodowało  przedostawanie się groźnych substancji do otoczenia.

Akumulator posiada w sobie szkodliwe dla środowiska i trujące dla człowieka substancje, takie jak: ołów, siarka, rtęć, żelazo i wiele innych. W momencie, gdy te metale ciężkie trafiłyby do środowiska, rozłożyłyby się w dziko rosnących roślinach, czyli pokarmie zwierząt. Skażenie wpływa negatywnie na wiele szczebli łańcucha pokarmowego. 

W związku z tym, należy, jak najszybciej wybrać odpowiedni skup złomu i dokonać utylizacji zbędnego akumulatora.

Duże możliwości recyklingu

Większość elementów, z których złożony jest akumulator to surowce wtórne. Szacuje się, że odpowiedni specjaliści będą w stanie wykorzystać nawet 95% elementów starego ogniwa do stworzenia całkowicie nowego.

Dlaczego najlepiej oddać stary akumulator na skup złomu

Istnieje wiele rozwiązań na pozbycie się niepotrzebnego akumulatora. Jednak najbardziej opłacalne i pewne jest oddanie go na skup złomu. W takiej sytuacji warto zadbać o wybór odpowiedniego skupu, który w poprawny sposób zutylizuje substancje chemiczne. Podda większość elementów akumulatora recyklingowi i zapłaci odpowiednią sumę za zużyte ogniwo.

Ochrona środowiska

Oddając zużyte ogniwo w ręce skupu, masz pełne przekonanie, że akumulator zostanie poddany utylizacji, dzięki takiemu rozwiązaniu nie szkodzisz środowisku. Posiadasz pewność, że wszystkie trujące elektrolity i substancje agresywne chemicznie zostały zneutralizowane.

Łatwy recykling

Kolejnym powodem, aby wybrać skup, jest profesjonalny recykling. To właśnie na skupach znajdują się najlepsi specjaliści od odzyskiwania z odpadów wartościowych surowców.

Jest to niezwykle ważna kwestia, bowiem podczas tego procesu trzeba usunąć elektrolity oraz substancje agresywne chemiczne. Specjalista w trakcie pozbywania się substancji syntetycznych musi zadbać o to, aby jak najwięcej uratować surowców zdolnych do przetworzenia, takich jak: elementy ołowiane, żelazne, niklowe i kadmowe.

Szansa na zarobek

W przypadku sprzedaży akumulatora w skupie złomu w większości sytuacji dostaje się atrakcyjne wynagrodzenie. Ceny zużytych ogniw są podyktowane jakością i wielkością akumulatora. Każdy skup, ma także swój indywidualny cennik, więc warto to przeanalizować i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Mimo że nie będą to tysiące złotych, sprzedaż akumulatora na skupie złomu jest znacznie bardziej opłacalna, aniżeli wyrzucenie go na śmietnik.

stary akumulator

Najlepszy skup złomu i akumulatorów we Wrocławiu

Przy sprzedaży starego akumulatora na skup warto mieć pewność co do trzech rzeczy. Po pierwsze, czy akumulator zostanie prawidłowo zutylizowany, czy pracownicy skupu są specjalistami w recyklingu i uratują możliwie największą ilość surowców. Ważną kwestią jest też zapłata, warto wybrać sprawdzony skup, gdzie można uczciwe zarobić.

Skupem złomu, który jest najlepszy w recyklingu i utylizacji oraz zaproponuje najkorzystniejszy cennik skupu akumulatorów we Wrocławiu ma  Stalowa Sylwia. Zakład znajduje się w samym centrum Wrocławia, niedaleko obwodnicy.

Stalowa Sylwia dba o ekologie na najwyższym poziomie, oprócz najlepszych usług w utylizacji i recyklingu, firma jest w stanie odebrać akumulator od klienta. Wystarczy skontaktować się z zakładem Stalowa Sylwia, ustalić termin, a niedługo pojawi się pracownik, który jest gotów zapłacić i zabrać stary akumulator.

Oddanie zużytego ogniwa do skupu złomu ma same plusy. W ten sposób można dbać o ekologię, nie zatruwać gleb i wód, a zarazem zarobić parę złotych. Oczywiście zakład, do którego oddaje się baterie, musi być sprawdzony. Sprzedając stary akumulator do Stalowej Sylwii we Wrocławiu, ma się pewność, że otrzyma się najlepszą stawkę oraz cały proces utylizacji i recyklingu będzie przeprowadzony w profesjonalny sposób.