Co załatwimy w biurze rachunkowym?

Oferta szyta na miarę

Oferta biur rachunkowym rozsianych po całym kraju jest bardzo szeroka i obejmuje nie tylko znane nam dobrze usługi podatkowe ale także wiele więcej. Tak naprawdę dobre biuro rachunkowe zdejmie z nas ciężar wszelkiej biurokracji i spowoduje, że będziemy mieli wolną głowę. Zasadniczo do kompetencji takiego biura należeć może między innymi prowadzenie biur księgowych, rozliczenia długo i krótkoterminowe oraz sprawy związane z podatkami. Co to wyróżnia dobrą księgową, to przede wszystkim elastyczność w działaniu i skrupulatność. To na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru księgowej to jej kompetencje i dotychczasowe realizacje.

finanseBiorąc jedna pod uwagę to jak wiele biur rachunkowych i samodzielnych księgowych można zakontraktować i ile z nich swoje usługi ogłasza w wielu miejscach: internecie czy serwisach ogłoszeniowych możemy mieć delikatny problem z wyborem takiego usługodawcy. Ważne jest zatem aby zachować zdrowy rozsądek i niekoniecznie kierować się tylko i wyłącznie niską ceną zlecenia. Bez wątpienia warto mieć zaprzyjaźnioną księgową do której będziemy mieli odpowiedni poziom zaufania. Co prawda wszystkie działania księgowej czy biura rachunkowego podlegają kontroli (poza tym muszą się oni kierować się kodeksem zarówno etycznym jak i zawodowym) to jednak zdarzało się w historii, że dochodziło do niezamierzonych błędów a te z kolei mogły przyczynić się do sporych kłopotów z organami finansowymi.

Księgowość na wysokim poziomie

Dlatego współpraca na linii firma – księgowa odbywa się zazwyczaj z pomocą wzajemnego zaufania. To zaufanie nie tylko sprawia, że śpimy spokojniej ale przyczynia się do wieloletniej współpracy, którą szczególnie widać w przypadku mniejszych firm. Jeśli nasza firma dopiero raczkuje i nie może wykazać się obrotami na poziomie kilku milionów rocznie to powinniśmy skupić się bardziej na takiej właśnie lokalnej firmie księgowej. Inaczej sprawa ma się kiedy nasza firma zatrudnia setki osób i notuje znaczy przychód – wtedy bezpieczniej jest przenieść nasze sprawy księgowe do firmy cieszącej się ogólnym zaufaniem i w której narzędzia kontroli pracy są bardziej rozwinięte. Tak czy inaczej zawsze musimy patrzyć przede wszystkim na własny interes i na to co będzie kiedy taka firma zawini.