Co robić z psem w mieście?

Posiadanie psa jest utajonym pragnieniem wielu osób, pielęgnowanym już od dzieciństwa. Często pojawiają się trudności na drodze do zrealizowania tego marzenia – wiele osób nie jest pewnych, czy na przykład trzymanie psa w bloku będzie dobrym pomysłem. Podobnie jak pomysł mieszkania z psem w wielkim mieście – inaczej na wsi czy niewielkiej miejscowości, gdzie nawet krótszy spacer jest rzeczywiście spacerem po polu, łące czy w lesie.

Gdzie na spacer?

W mieście – przede wszystkim trzeba znaleźć dobre miejsce do spacerów, chyba że chcemy zawsze robić „rundkę” wokół bloku i na tym poprzestać. Duże miasta zazwyczaj mają jakieś skwery czy parki, w których można pozwolić psu się wybiegać – co jest ważne dla jego zdrowia, zwłaszcza jeśli większość czasu zwierzę spędza w niewielkim mieszkaniu, na sześćdziesięciu metrach kwadratowych. Nawet jeśli nie da się znaleźć czasu na codzienne wizyty w parku, warto zaplanować taką aktywność chociaż raz w tygodniu. To dobra okazja, by zadbać także o własną sprawność.

Pojemnik na Psie Odchody

Wiele osób decyduje się na bieganie – dlaczego by nie spróbować biegać razem z psem? W sklepach sportowych można kupić specjalne zapięcia, które mocuje się wokół pasa czy bioder, tak by mieć wolne ręce. Oczywiście pies musi być nauczony równomiernego biegu – musimy też mieć pewność, że nasz pies nie rzuci się nagle w inną stronę, bo kiedy nie trzymamy smyczy w ręku, trudniej będzie uniknąć bolesnego upadku w razie gwałtownej zmiany kierunku przez silnego czworonoga.

Z psem w mieście

Duże ośrodki miejskie to miejsca znacznie bardziej zróżnicowane niż małe miejscowości. Wbrew pozorom w dużych, intensywnie rozwijających się miastach podejmowane są liczne inicjatywy wychodzące naprzeci0 potrzebom konkretnych grup mieszkańców, a więc rowerzystów, młodzieży, starszych, rodzin – oraz właścicieli zwierząt. Dlatego na mapie Wrocławia, Warszawy czy Krakowa można znaleźć sporo lokali opatrzonych znakiem „Pet Friendly” – to jakby odwrotność zakazu wstępu ze zwierzętami.

kosz na psie odchody

Ponadto w dużych miastach promowane są specjalne trasy spacerowe czy przestrzenie właśnie dla zwierząt. Ma to umożliwić przyjemny oraz bezpieczny wypoczynek zarówno właścicielom zwierząt i ich zwierzętom, jak innym użytkownikom przestrzeni publicznej. Korzystanie w parkach ze specjalnych polan dla psów pozwala na zdjęcie psu smyczy, przy zachowaniu bezpieczeństwa innych spacerowiczów, dzięki ogrodzeniu. Tak samo stawianie na popularnych trasach spacerowych, przy skwerach czy przy trawnikach na osiedlach specjalnych pojemników jest wielkim ułatwieniem. Wiele miast nakłada na właścicieli obowiązek sprzątania nieczystości po swoich psach – dlatego pojemniki na psie odchody są bardzo mile widziane.

Wystarczy zebrać psią kupę do specjalnego woreczka – lub nawet do zwykłej foliowej torebki – i wyrzucić ją do pojemnika. Kosze na psie odchody są regularnie opróżniane, tak by zapewnić higienę i komfort korzystania z nich. Czytaj dalej >>