Co możesz zrobić ze sklejki?

Zastosowania sklejki brzozowej są bardzo szerokie. Ten niedrogi i zarazem wytrzymały materiał cieszy się dużą popularnością. Jak można go wykorzystać?Sklejka jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem konstrukcyjnym. Płyty sklejki są cienkie i trwałe zarazem. Obecnie, różne rodzaje sklejek są stosowane do aranżowania wnętrz. Czym jednak jest sklejka i w jaki sposób można ją wykorzystać? – otóż, sklejka jest płytą, która składa się z kilku arkuszy tzw. forniru. Jest ona dostępna w dużych formatach, które można dostosowywać pod względem rozmiaru do naszego wnętrza.
Ten materiał dekoracyjny świetnie sprawdza się zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Dodatkowo, sklejkę wykorzystuje się do produkowania lub ozdabiania mebli.
Dziś, większość z nas ceni sobie szybkość, tanie produkty oraz proste rozwiązania. Sklejka brzozowa, jako jedna z najbardziej popularnych, gwarantuje nam pożądany efekt zarówno wizualny, jak i funkcjonalny.

Zastosowanie sklejki brzozowej

Dzięki właściwościom, jakimi charakteryzuje się sklejka, można ją wykorzystywać na wiele sposobów. Aby dostosować rozmiar płyt, można ciąć sklejkę piłą ręczną lub elektryczną pilarką. Dzięki łatwej obróbce sklejki, można ją dowolnie wykorzystywać.
Każdy z nas chce mieszkać/przebywać w miejscach, w których panuje wysoka estetyka. Sklejkę brzozową można wykorzystać do budowania ścian działowych. Dzięki nim, konstrukcje ze sklejki mogą podzielić pomieszczenia na mniejsze lub oddzielać poszczególne obszary. Ściany wykonane ze sklejki zapewnią niepowtarzalny i oryginalny wygląd naszych wnętrz.
Oprócz tego, sklejka brzozowa świetnie sprawdzi się jako podwieszany sufit.
Sklejka, dzięki swoim estetycznym walorom, może być użyta również do produkcji mebli – zarówno funkcjonalnych, jak i ozdobnych. Mowa tu o całych zabudowach kuchennych, szafkach oraz o półkach dekoracyjnych i niewielkich mebelkach dla dzieci.
Co ciekawe, sklejkę można również wykorzystać jako podłogę. Do tego celu należy wybrać, czy umieścimy ją na legarach czy na podkładzie z płyt. Sklejka jest materiałem twardym i bardzo wytrzymałym – można z niej wykonać stopnie na schody oraz podesty.

sklejka
Jak pracować ze sklejką?

Zastosowanie sklejki jest wszechstronne, dlatego należy znać wszystkie zasady związane z jej obróbką oraz montowaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Nie można jednak zapominać o wyborze sklejki. Każde pomieszczenie służy nam do konkretnych czynności. Trzeba więc pamiętać o tym, żeby inny typ sklejki zastosować w salonie, inną w łazience czy w kuchni. Wybrana przez nas sklejka powinna maksymalnie zostać dostosowana do warunków jakie panują w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia.
Suchotrwała sklejka świetnie nadaje się do wykończeń takich jak sufity w miejscach, które nie są narażone na działanie wilgoci i wody. Sklejkę tego typu można wykorzystać w pokojach i salonie. Do łazienki i kuchni warto kupić specjalną sklejkę wodoodporną.
Sklejka jest alternatywą zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla restauracji czy pomieszczeń biurowych. Wygląda ona estetycznie i zapewnia funkcjonalność.
Ceny sklejki nie są wysokie, ze względu na stale zwiększające się zainteresowanie tym materiałem. Przystępna cena wiąże się również z łatwą dostępnością sklejki. Wykorzystując sklejkę brzozową, możemy tworzyć niebanalne meble i aranżacje w naszym domu oraz w rożnych lokalach użytkowych.