Stosunek marzeń, czyli dlaczego ludzie kochają się na plaży

Większość z nas nosi w sobie pobudki zwane pożądaniem, które przez większość naszego życia nie zostają spełnione, lub nie dzieje się to wcale.

Dlaczego tak się dzieje? Człowiek teoretycznie zaprogramowany jest jako zwierzę, które na etapie ewolucji wykształciło w sobie duże pokłady inteligencji, samokontroli i zapanowania nad wolą, nic jednak nie zadbało o to byśmy w pełni mogli kontrolować swoje instynkty związane z potrzebami seksualnymi.

Większość zwierząt wykonuje zbliżenia tylko w jednym celu: prokreacji. Jedynie ludzie oraz delfiny kochają się aby uzewnętrznić swoje żądze i zaspokoić potrzeby – seks jest dla nas elementem zadowolenia, radości i czynnością, która pozwala nam zapomnieć o problemach. W głębi umysłów niemal każdego mężczyzny siedzi neuron, który odpowiada za zaspokajanie swoich potrzeb, nawet wtedy kiedy związani jesteśmy na stałe z jakąś osobą, z sam związek zbudowany jest na potencjalnie trwałym i silnym fundamencie.

To jednak może okazać się zbyt słabym murem by przeciwstawić się naturalnej pokusie „spróbowania” innej przedstawicielki płci przeciwnej. Mężczyźni częściej zdradzają swoje partnerki z powodów instynktu i rozładowania pożądania, także w celu odkrycia nowego. Kobiety –  co jest ciekawe – zdradzają równie często jak mężczyźni – dokonują tego głównie ze względu na przeżycia emocjonalne, chwilowe napięcie mówi im by przetestować innego mężczyzny, chwilowe pożądanie, które się rodzi to bardziej przygoda niż pierwszy krok ku zbudowania relacji będącej niszczącym wszystko kwasem dla aktualnego związku.

Nie zapomnij o zabezpieczeniu

Ludzkie pożądanie wydaje się być nie do końca zbadane, jednak nie należy generalizować – nie wszyscy chcą zdradzać swoich partnerów, większości udaje się opanować, nawet w przypadku niemal 100% szansy na obcy stosunek. Dla ludzi ważne jest aby urozmaicać zbliżenie ze stałym partnerem. Osoby, które lubią eksperymentować często marzą o odbyciu stosunku w miejscu niecodziennym, niemal każdy z nas chciałbym chociaż raz spróbować kochać się poza domem – np. w biurze, na plaży, w parku czy na łące. Jest to zupełnie realne, jednakże próba przełamania się może przerastać potrzeby.

Ryzyko odkrycia nas, zdemaskowanie, wystawienie na nieprzychylne opinie czy wyśmianie może być niestety silniejsze niż pożądanie. Warto jednak pokusić się o coś nowego. Prezerwatywy na sztuki to niezbędne akcesorium dla osób, które jednak szukają uniesień w obliczu chwilowego pożądania z kimś nowym – chyba nikt nie chciałbym zmierzyć się z ciążą, która wywiązałaby się z jednorazowego szaleństwa.

Prezerwatywy oraz liczne gadżety i akcesoria erotyczne można znaleźć w sklepie internetowym eRozkosz.