Chemia do toalety turystycznej już w sklepie online

Podróże na łonie natury zawsze sprawiają wiele przyjemności i cieszą się coraz większą popularnością nawet wśród tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi biwakami.

Karawaning i jachting to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią przebywać w otoczeniu natury, ale mieć też dostęp do urządzeń sanitarnych, turystycznej kuchni czy łóżka wygodniejszego niż podłoga namiotowa. Aby komfortowo podróżować w karawanie trzeba jednak zadbać o porządek w jego toalecie, najlepiej z odpowiednią chemią bezpieczną dla środowiska. Jak ją wybrać?

Chemia do toalety turystycznej – jak to działa?

Preparaty do czyszczenia toalet turystycznych powinny być przede wszystkim bezpieczne, biodegradowalne i tworzone z myślą o naturze. Wybierając się w kilkudniową podróż w karawanie czy na jachcie nie możemy przecież całkowicie zaniedbać higieny ani zrezygnować z ochrony środowiska – nie pozostawiajmy po sobie śladu tam, gdzie można tego uniknąć.

Chemia do toalety turystycznych oferuje skuteczny sposób na rozwiązanie problemu ścieków podczas karawaningu i jachtingu, ułatwiając rozkładanie odpadów przez naturalne procesy biologiczne.

Ekologiczna obsługa zbiorników

Produkty do toalet turystycznych mają za zadanie rozkładać papier, fekalia oraz organiczne odpady trafiające do specjalnych zbiorników na wodę „czarną” i „szarą” zlokalizowanych na jachtach i w kamperach.

Wykorzystanie takich preparatów gwarantuje sprawność całej turystycznej instalacji sanitarnej w kamperze, jednocześnie degradując zanieczyszczenia ze smarów i paliw, które mogą utrudniać biodegradację odpadów organicznych.

Stosując dedykowaną, ekologiczną chemię do toalet turystycznych, nie uwalniasz do środowiska wszystkich zanieczyszczeń, pozostawiając je po sobie na drodze czy w przydrożnym rowie – wszystko zostaje sprawnie rozłożone, a toaleta nie straszy tragicznym zapachem.

Składniki chemii do toalet turystycznych

Odpady organiczne z natury rozkładają się same, ale podróżując i korzystając regularnie z toalety turystycznej proces rozkładu warto nieco przyspieszyć by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, ale i ryzyka pełnej, zapchanej toalety. W skład chemii do toalet turystycznych nie wchodzi nic, co mogłoby zaszkodzić środowisku – do rozkładu materiału organicznego wykorzystuje się wyizolowane z wody i gleby naturalne, niechorobotwórcze szczepy bakterii które skutecznie i wydajnie rozkładają nieczystości oraz usuwają nieprzyjemne zapachy.

Koncentracja bakterii w preparacie jest na tyle wysoka, by produkty takie jak RV-BT nawet w niewielkich dawkach były w stanie rozłożyć zawartość pojemników toaletowych w kamperze.

Kiedy warto postawić na chemię do toalety turystycznej?

ekologiczne środki sanitarneJeśli planujesz dłuższy, a nawet weekendowy wyjazd na łono natury i korzystasz podczas wyjazdu z kampera, jachtu czy innego pojazdu z toaletą turystyczną, musisz zadbać o odpowiednią utylizację wody i odpadów organicznych gromadzonych w toalecie. Dla bezpieczeństwa natury i własnego komfortu nie należy pozbywać się odpadów byle gdzie – na każdym kempingu powinny znajdować się miejsca, do których wylewa się zawartość toalety i zbiornika na szarą wodę, a obecnie wiele takich punktów pojawia się nawet na europejskich stacjach benzynowych.

Dodanie do toalety turystycznej specjalnej chemii przyspieszającej proces biodegradacji może przyspieszyć rozkładanie odpadów w zbiornikach na wodę czarną i szarą (powstającą np. przy myciu rąk, kąpieli czy zmywaniu naczyń w kamperze).

Jeśli pamiętasz, by wylewać ścieki z kampera w odpowiednio przeznaczonych do tego miejscach, a dodatkowo zastosujesz chemię do toalet turystycznych, gwarantujesz sobie nie tylko długie podróżowanie bez obawy o zapchaną toaletę czy właściwa utylizację odpadów, ale też pełen komfort jazdy i korzystania ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje turystyka karawanowa.