5 zalet pracy w USA

Ameryka, Stany Zjednoczone, kraj wolności… To niesamowite miejsce od dawna fascynuje i przyciąga ludzi z całego świata. Słynie z gwiazd, programów telewizyjnych, niesamowitych miejsc, jedzenia i ludzi.

Warto wyjechać do pracy do USA ze względu na ludzi

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w USA. Dlaczego warto tam wyjechać? – Amerykanie to jedni z najbardziej otwartych, przyjaznych i uczciwych ludzi jakich możemy spotkać. Dla każdego, kto był w Stanach Zjednoczonych to stwierdzenie będzie oczywiste. Uśmiech, entuzjazm i chęć rozmowy nawet z przypadkowo spotkanymi osobami sprawia, że szybko poczujesz się tam mile widziany i zawrzesz wiele znajomości. Amerykanie uwielbiają poznawać ludzi z zagranicy i są mistrzami small talk.

Podczas pracy w USA będziesz miał niepowtarzalną okazję poznać wielu Amerykanów. Na pewno zostaniesz zaproszony na kolację rodzinną i bez problemu ktoś zaoferuje Ci nocleg podczas podróży, ponieważ to niezwykle gościnny naród.

usa

Praca w USA pozwala zwiedzić ten piękny kraj

Czy wiesz, że jedynie 39% Amerykanów ma paszport? A to dlatego, że tak naprawdę wielu z nich wcale go nie potrzebuje. Ameryka jest rozległa i ma po trochu wszystkiego: plaże, stoki narciarskie, parki narodowe, kultowe miasta, wspaniałe muzea. Wielu atrakcji, które oferują Stany Zjednoczone nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wystarczy wymienić Wielki Kanion, Venice Beach, Hollywood czy Nowy Jork! Decydując się na pracę w tym miejscu możemy zwiedzić wiele kultowych miejsc znanych większości tylko z filmów czy seriali.

Wzbogać swoje CV o pracę w USA

Twoje CV będzie się wyróżniać się na tle innych kandydatów, kiedy znajdzie się w nim praca w Stanach Zjednoczonych. To doświadczenie wzbogaci również Ciebie i doda Ci pewności siebie. Każdy pracodawca, kiedy zobaczy taką pozycję w Twoim resume będzie wiedział, że masz odwagę wyjść poza swoją strefę komfortu, nie boisz się wyzwań i jesteś niezależny. To świadczy o tym że jesteś gotowy odkrywać inne kultury i nie boisz się przebywać z dala od domu. Pracodawcy lubią wiedzieć, że ich pracownicy są otwarci na nowe wyzwania i wykazują inicjatywę.

Pracując w USA poznasz kulturę tego kraju

Wszyscy kojarzymy w jakiś sposób kulturę amerykańską z filmów czy seriali. Jednak życie w Ameryce to niesamowita okazja, by poznać prawdziwe Stany Zjednoczone od ich mieszkańców. Wiele rzeczy może Cię zaskoczyć, a inne okażą się stereotypami.

Idąc do pracy w USA będziesz mógł doświadczyć wszystkiego z zupełnie innej perspektywy. Oderwiesz się od turystycznych pułapek i utartych szklaków. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz żyć jak Amerykanin, zawrzesz bliższe znajomości, poznasz okolicę i kulturę pracy. To pozwoli Ci naprawdę zrozumieć ten kraj.

statua wolności

Wyjedź do USA, by poprawić swój angielski

Oczywiście wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych na pewno znasz angielski. Jednak niezależnie od tego jak dobrze mówisz w tym języku, to dopiero mieszkając tam i używając go na co dzień osiągniesz nowy poziom. Wzbogacisz swoje słownictwo, zarówno branżowe jak i potoczne, poprawisz swój akcent i nauczysz się rozumieć ludzi mówiących z innymi akcentami.

To wszystko zrobisz przy okazji – podczas zabawy i spotkań ze znajomymi. Jednak po powrocie Twoja płynność językowa zaprocentuje, zarówno podczas prywatnych podróży, jak i w pracy.

Agencja pośrednictwa pracy The West Choice oferuje pracę w Stanach Zjednoczonych dla osób studiujących.