5 pomysłów na udany prezent dla dziecka

Kupno odpowiedniego prezentu dla dziecka, zwłaszcza już troszkę starszego, nie jest prostym zadaniem. Wybierać można spośród tysięcy zabawek i urządzeń elektronicznych, które na pewno ucieszyłyby niejedno dziecko. Jak zatem znaleźć ten idealny prezent, który przypadnie maluchowi do gustu? Udany prezent dla dziecka to nie tylko kupno konkretnego produktu i zapakowanie go w papier prezentowy. Aktualnie warto postawić na przedmioty, które nie tylko będą bawić dziecko i umilą mu czas wolny, ale także nauczą nowych rzeczy. Gry edukacyjne, książki interaktywne czy urządzenia pozwalające na poznanie kolejnych umiejętności z pewnością będą idealnym prezentem. Zobacz nasze 5 pomysłów na udany prezent dla dziecka.

Interaktywna książka – graficzna, logiczna lub w języku obcym

Pierwsze spotkanie dziecka z książką najczęściej przebiega w towarzystwie rodzica. Współcześnie to wcale nie musi być krótkie opowiadanie bądź bajka z obrazkami. Aktualnie wydawnictwa wychodzą naprzeciw i projektują książki interaktywne, które nie tylko mają umilić czas maluchom, ale również zachęcić je do pogłębienia własnych umiejętności.

Z tego też powodu podarowanie w prezencie książki interaktywnej jest doskonałym pomysłem. W zależności od tego jaką wersję wybierzemy, zadbamy o rozwój dziecka na wielu obszarach. Za pomocą interaktywnej książki maluch będzie mógł ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz zdolność do logicznego myślenia. Niektóre książeczki zmuszają dziecko do aktywności fizycznej poprzez wykonanie konkretnych zadań. Na rynku wydawniczym można również spotkać książki interaktywne obcojęzyczne.

Naręczne zegarki dla dzieci – ciekawy gadżet i nauka w jednym

Naręczny zegarek dla dzieci zawsze będzie doskonałym pomysłem na prezent, niezależnie od okazji. Zegarek świetnie sprawdzi się każdemu dziecku – bez względu na jego wiek. Młodsze dzieci z pomocą swojego pierwszego zegarka będą miały szansę na naukę odczytywania godziny z tarczy analogowej – nawet przed pójściem do szkoły podstawowej!

Jednocześnie zegarek podarowany w prezencie sprawi, że dziecko będzie mogło uczyć się odpowiedzialności poprzez planowanie i organizację czasu. Młodsze dzieci będą mogły samodzielnie pilnować czasu spędzonego na zabawie, a starsze na nauce. Aktualnie wybierać można spośród dziesiątek modeli, co pozwoli na dopasowanie konkretnego zegarka zarówno do najmłodszych, jak i dzieci w wieku szkolnym. Nowoczesne zegarki występują w wielu kolorach, a ich wykonanie jest niezwykle odporne na dziecięce igraszki.

dziecko z zegarkiem naręcznym
Zegarek dla dzieci to nie tylko praktyczny, ale też stylowy prezent, który z pewnością przypadnie do gustu niezależnie od wieku.

Gry planszowe – edukacyjna rozrywka dla malucha

Wspólne spędzanie czasu z rodziną przy grze planszowej to niezapomniane przeżycie. Dlatego wybranie gry planszowej jako prezentu dla dziecka to doskonały pomysł. Można wybrać wersję edukacyjną dla jednej, dwóch czy nawet pięciu osób.

Na rynku są dostępne są gry planszowe wszelkiego rodzaju. Do wspólnego spędzenia czasu świetnie sprawdzi się tradycyjny chińczyk czy grzybobranie, ale również bardziej skomplikowane gry fabularne. W prezencie można również podarować grę edukacyjną, dzięki której dziecko pozna nowe rzeczy.

Farbki do malowania ciała – zabawa dla całej rodziny

Farbki do malowania ciała i ubrań to alternatywa dla tradycyjnych plakatówek czy akwarelek. Dziecko z pewnością ucieszy się z możliwości pomalowania swoich rąk czy nóg, a nawet wielkiego prześcieradła zamiast kartki papieru. Bardzo możliwe, że w ten sposób rozwinie swoje zdolności manualne, a malowanie stanie się dla niego formą rozrywki.

praca manualna dzieci
Klocki i wycinanki to doskonały sposób na dobrą zabawę połączoną z rozwojem umiejętności.

Klocki do układania – rozwój umiejętności motorycznych

Jeśli nie wiemy co podarować w prezencie warto postawić na tradycyjne pomysły. Klocki do układania, dostosowane do wieku i umiejętności dziecka, będą doskonałym pomysłem. Solenizant z pewnością miło spędzi przy nich czas, tworząc skomplikowane budowle i zupełnie inny świat. W zależności do tego ile lat ma dziecko, wybierać można spośród drewnianych klocków edukacyjnych, a na Lego skończywszy.

Co kupić dziecku w prezencie?

Współcześnie kupując udany prezent dla dziecka wybierać można spośród wielu możliwości. Nie oznacza to jednak, że jest to proste zadanie. Dlatego warto postawić na sprawdzone, tradycyjne prezenty, które nie tylko zapewnią dobrą zabawę, ale również nauczą dziecko czegoś nowego. Książka interaktywna, gra planszowa czy zegarek naręczny dla dzieci na pewno ucieszą nawet najbardziej wymagającego malucha.