5 najpopularniejszych części dla kombajnu John Deere.

Każda maszyna to zbiór niezbędnych części, które wszystkie razem współpracują tak, aby praca mogła być właściwie wykonana. Bardzo istotne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie części mogą być wykorzystane we wszystkich pojazdach. W tym artykule skupiamy się na kombajnie John Deere i jego najpopularniejszych częściach. Jeśli poszukujesz elementów tej maszyny, ten artykuł pomoże Ci dokonać wyboru.

części do kombajnów john deere

Części do kombajnu John Deere

Na początku warto przypomnieć, jakie jest główne zadanie kombajnu. Jest to maszyna rolnicza używana podczas pracy na polu, służąca zarówno do kopania ziemniaków, jak i młócenia oraz zbierania plonów. Wszystko zależy od tego, do czego dany kombajn służy, bo można wyróżnić kilka rodzajów tej maszyny. Prezentując popularne części, z których składa się kombajn John Deere, staramy się pokazać elementy z różnych układów każdego kombajnu.

Pierwszą z nich jest filtr oleju silnikowego, a więc część niezbędna, służąca do takiego przefiltrowania oleju, aby do silnika nie dostały się zanieczyszczenia. Przed ponownym użyciem maszyny po długim czasie jej nieaktywności warto upewnić się, że filtr jest sprawny i że nie trzeba go wymienić, co warto zrobić od razu, bo bez filtru kombajn narażony jest na różnego rodzaju usterki.

Akumulator pojazdu

Nie ma wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych elementów każdego pojazdu, zarówno osobowego, jak i rolniczego jest akumulator. Jest to część niezbędna podczas odpalania silnika, dlatego, jeśli nie da się go uruchomić, warto sprawdzić właśnie akumulator. Wśród wszystkich części do kombajnów, ta jest na pewno jedną z kluczowych, o które trzeba zadbać. Dobrym modelem pasującym do kombajnu John Deere jest Akumulator 12V/100 Ah marki Granit. Jego typ mocowania to B00 i pasuje on do bardzo wielu modeli tego producenta.

części john deere

Termostat w kombajnie

Kolejną popularną częścią kombajnu jest termostat, czyli urządzenie, którego zadaniem jest odpowiednie chłodzenie silnika pojazdu. Dzięki niemu silnik nie przegrzewa się, co oznacza, że działa właściwie. Takie części rolnicze, jak ta są z pozoru niewielkimi elementami, ale mają duże znaczenie dla działania pojazdu, a w tym przypadku dla właściwego działania silnika. Jeśli widać, że silnik się przegrzewa, warto sprawdzić właśnie termostat – być może trzeba go wymienić. Temperatura charakterystyczna dla termostatu kombajnu John Deere to 82˚C.

Nożyki do ścinania

Niezbędną i tym samym popularną częścią kombajnu jest również każdy jego nożyk używany do odcinania poszczególnych plonów i nie tylko. Dzięki niemu kombajn może zebrać określone produkty. Dobry nożyk musi być dobrze dopasowany do danego modelu, aby właściwie pracował. Ciekawą propozycją jest nożyk szeroko ryflowany marki Granit. Pasuje do wielu modeli kombajnów John Deere i charakteryzuje się systemem Schumacher.

Dobra lampa to bezpieczny pojazd

Części John Deere to nie tylko elementy służące bezpośrednio do zbiorów, lecz również mające na celu zapewnienie bezpieczeństwo kierowcy kombajnów oraz osobom poruszającym się w ich pobliżu. Piątym i ostatnim w tym zestawieniu elementem kombajnu John Deere jest lampa zespolona, służąca jako światło pozycyjne – ma wówczas kolor biały – i kierunkowskaz, który świeci na żółto. Lampa jest pozioma. Przed każdym użyciem kombajnu warto sprawdzać, czy wszystkie lampy działają odpowiednio, aby być widocznym na drodze i aby widzieć osoby poruszające się po niej po zmroku. Pozwala to na zachowanie maksymalnej ostrożności i niwelowanie potencjalnego zagrożenia podczas każdych warunków pogodowych.